:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

Spotkanie z młodzieżą szkolną

14 kwietnia 2008 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, w ramach realizacji projektu "Sport dobry na wszystko", odbyło się "Spotkanie ze sportowym autorytetem".Uczniowie z "Jedynki" mieli możliwość spotkania się z dwukrotnym Mistrzem Polski i srebrnym medalistą Pucharu Świata w chodzie sportowym na dystansie 50 km - Rafałem Fedaczyńskim, jego trenerami: byłym - p. Markiem Kitlińskim i obecnym - p. Tomaszem Magdziakiem, a także z młodszą koleżanką Rafała - Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych na dystansie 3000 m. z MKS "Unia" Hrubieszów - Agnieszką Łatką.
W miłej i pogodnej atmosferze, uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bliżej dyscyplinę sportową, jaką jest chód sportowy. Goście - Rafał Fedaczyński i Agnieszka Łatka, zaprezentowali prawidłową technikę chodu i przeprowadzili "mini-trening" dla ochotników.


Rafał Fedaczyński podkreślił, że sport kształci wiele pozytywnych cech charakteru, odkrywa przed człowiekiem wiele możliwości, takich jak np. podróże do innych krajów. Te słowa potwierdzili wszyscy zaproszeni na spotkanie goście, zachęcając dzieci do udziału w treningach sekcji LA "Unii" Hrubieszów, gdzie trenerem jest m. in. p. Tomasz Magdziak - nauczyciel W-F z SP nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie.


Rafał Fedaczyński ofiarował trzy wspaniałe pamiątki z Mistrzostw Świata w Japonii ( czapka, plecak, worek sportowy) oraz ok 70 pocztówek z autografem, które drogą losowania trafiły do szczęśliwców. Pan Marek Kitliński ofiarował na ręce p. dyrektor Doroty Cybuli książkę swojego autorstwa, która traktuje o historii hrubieszowskiej "UNII" , zaś dzieciom rozdał opracowane przez siebie foldery.


Spotkanie zakończyły gromkie brawa dzieci i podziękowanie w postaci słów, dyplomów oraz kwiatów p. dyrektor D. Cybuli, skierowane w kierunku zaproszonych gości.


Udział uczniów w spotkaniach ze sportowcami ma za zadanie nie tylko zachęcać młodych ludzi do uprawiania różnego rodzaju sportu, ale przede wszystkim kształtować w nich postawy prospołeczne i niwelować przejawy niewłaściwego zachowania, w tym przemoc, bowiem jak powiedział Vittorio Peri "Niewiele aktywności ludzkich niesie za sobą takie bogactwo treści, jakie właśnie sport",


tekst:
Marta Kuczyńska
SP nr 1 Hrubieszów