:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

Sezon 2013-2014

 • Życzenia świąteczne

  Spokojnych, zdrowych , radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym oraz realizacji osobistych zamierzeń i wszelkiej pomyślności w Nowym roku dla moich kibiców życzy
  Rafał Fedaczyński

 • Obóz w Cetniewie

  Od 05-17.12.2013 r. przybywałem na obozie sportowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Był to mój pierwszy obóz przygotowawczy w tym sezonie.
  Miałem zaplanowanych kilka ważnych treningów, które wykonałem. Korzystałem również z odnowy biologicznej.
  Przede mną Boże Narodzenie w gronie rodziny oraz kolejny obóz w styczniu.
  Pozdrawiam,
  Rafał Fedaczyński

 • Przygotowania rozpoczęte

   

  Zbliża się koniec listopada, więc przyszedł czas na rozpoczęcie przygotowań do kolejnego sezonu 2014.
  Ten rok będzie obfitował w dużą ilość startów oraz (miejmy nadzieje!) w kolejne rekordy życiowe i udane starty na arenie międzynarodowej.
  Większość pracy treningowej będę wykonywał w Katowicach.

 • Kilometraż startowy

   

  W tym tygodniu zostały oblikowane na stronie www.veteranswalk.pl kilometry startowe w chodzie sportowym. Zestawienie obejmuje chodziarzy z największą ilością przebytych kilometrów na zawodach (wyłącznie dystanse ukończone) od początku powstania tego współzawodnictwa - od sezonu 1972. Statystyka obejmuje zawodniczki i zawodników aktualnie startujących. 
  Od początku mojej przygody z chodem sportowym, czyli od 1999 -2013 r.


 • Podsumowanie 2013 roku

  Minął kolejny sezon, wiec przyszedł czas na podsumowanie moich doświadczeń zawodowych. Rozpocznę od kontuzji, której nabawiłem się na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Po czterech miesiącach przerwy, które poświęciłem na leczenie, wróciłem do treningu.
  Jak się okazało - nie na długo, bo po dwóch tygodniach musiałem znowu zawiesić trening na kolejne 22 dni. Od 3 stycznia 2013 r. rozpocząłem od nowa przygotowania do sezonu. Zrezygnowałem z Halowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski na dystansie 50 km.
  Za namową trenera postanowiłem, że ten rok po roku olimpijskim odpocznę od morderczych 50 km. I skupię się na dystansie 20 km.

 • Szóste miejsce w IRWT

  28 wrześnie br. wystartowałem w kolejnych zawodach z cyklu IRWT. Tym razem odbyły się w słowackim Bacuchu. Niestety dystansu 10 km nie ukończyłem, ponieważ byłem przemęczony. Zaliczenia i egzaminy by zamknąć rok akademicki dały o sobie znać. Jednak w klasyfikacji generalnej zająłem 6 miejsce. To pozwoliło mi na zajęcie premiowanego miejsca.

 • Badania w Krakowie

  W poniedziałek 7.10.br. z samego rana na stadionie krakowskiego AWF wziąłem udział w ostatnich badaniach wydolnościowych. 
  Był to cykl badań naukowych w których uczestniczyłem od 1 grudnia 2011 r. Przez cały ten czas korzystałem z wyników badań i wszystkich danych potrzebnych mi do mojego treningu i przygotowań do docelowych startów.
  Zawsze było to źródło bezcennej wiedzy.

 • Start w Katowicach

  W sobotnie popołudnie w centrum Katowic wystartowałem na I Międzynarodowych Zawodach Sportowych na dystansie 10 km. 
  Zawody należą do cyklu International Race Walking Tour na który składają się cztery imprezy w chodzie sportowym: Ołomuniec (CZE), Alytus (LTU), Katowice (PL) oraz Bacúch (SVK).
  Od początku do samego końca była mocna rywalizacja i walka o punkty.
  Zająłem 7 miejsce z dobrym czasem. Zabrakło mi siły na końcówce. Zabrakło wypoczynku. Organizacja zawodów i troska o to, by wszystko wyszło jak należy odcisnęły swoje piętno.

 • 89 Mistrzostwa Polski w Toruniu

  W sobotę 20 lipca 2013 r. o 8:30 wystartowałem na kolejnych 89 Mistrzostwach Polski w Toruniu. Były to jednocześnie ostateczne eliminacja na Mistrzostwa Świata do Moskwy. Wystartowałem na dystansie 20 km. Jednak rywalizacja nie poszła po mojej myśli. Zabrakło świeżości , a to skutkowało usztywnieniem się i otrzymałem dwa wnioski. 
  Zająłem dopiero VII miejsce z słabym czasem, ale są to Mistrzostwa i walczyłem tez o punkty dla mojego klubu sportowego.

 • Zgrupowanie w Spale

  Od środy 03.07 br. rozpocząłem zgrupowanie sportowe w Spale. Będę tutaj przebywał do 13 lipca.

  Mam zaplanowanych kilka mocniejszych treningów jako ostatnie akcenty przed Mistrzostwami Polski, gdzie jest ostateczny termin uzyskiwania minimum na Mistrzostwa Świata do Moskwy na dystansie 20 km.

  Chciałbym uzyskać wymagany wskaźnik i odpowiedni czas, by móc się zakwalifikować na tak ważne zawody na nowym dla mnie dystansie – 20 km.

  Na zgrupowaniu razem ze mną będzie przebywał Dawid Tomala i Rafał Augustyn oraz trener kadrowy- Pan Stanisław Marmur.

 • IV miejsce w IRWT w Alytusie

  W piątkowe popołudnie 14.06 br. wystartowałem na zawodach z cyklu IRWT w miejscowości Alytus. Wystartowałem na dystansie 20 km licząc, iż uzyskam minimum na Mistrzostwa Świata w Moskwie i dobre miejsce w rywalizacji. Zabrakło bardzo niewiele. Minimum na tym dystansie wynosi 1:22:00, ja uzyskałem 1:22:01.

 • II miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Gdańsku

  W sobotnie popołudnie 01.06. br odbył się już kolejny 41 Memoriał Józefa Żylewicza. Podczas tego wydarzenia sportowego rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie na dystansie 5000 m. 
  O pierwsze miejsce walczyłem z moim kolegą klubowym - Dawidem Tomalą.

  Jednak Dawid okazał się lepiej przygotowany, więc zająłem II miejsce z czasem 19:44.

 • Udany debiut we Francji

  W niedziele o 11:30 w miejscowości Lille we Francji po raz pierwszy wystartowałem w lidze francuskiej reprezentując klub Lille Metropole Athletisme. Na zawody pojechałem wraz z moimi koleżankami klubowymi z AZS AWF Katowice - Moniką Kaperą i Kasia Golbą. Mogę się pochwalić, że dzięki naszemu wsparciu klub awansował do pierwszej ligi ogólnokrajowej.  
  W chodzie na 5000 m triumfowałem z czasem 20:23:98. Start uważam za udany. Mogłem sobie pozwolić na kontrolowanie sytuacji.

 • Trening w Katowicach

  Weekend majowy za mną. Musiałem odpocząć po nieudanym starcie w Zaniemyślu. Decyzję o wycofaniu się z zawodów podjąłem z ciężkim sercem świadomy swojej niedyspozycji. Ta decyzja kosztowała mnie wyeliminowanie ze startu w Pucharze Europy. Teraz zaczynam trening według własnej wizji w Katowicach do dalszej części sezonu.

 • Obóz w Spale

  Po krótkim odpoczynku świątecznym w gronie rodziny przyszedł czas na kolejny obóz. Tym razem w Spale będę przebywał od 2 do 14 kwietnia br. Po tym zgrupowaniu mam zaplanowany kolejny start, ale wszystko zależy od aury. Ostatnio jest więcej śniegu niż w środku zimy, a to mocno koryguje mój plan treningowy. 
  Czekam z niecierpliwością na wiosnę.
  Pozdrawiam,
  Rafał Fedaczyński

 • Ołomuniec- IRWT 2013

  W sobotę 30 marca br. w miejscowości Ołomuniec (Czechy) wystartowałem pierwszy raz w tym sezonie na zawodach na dystansie 20 km. Zawody należą do cyklu pod nazwą International Race Walking Tour 2013. Rywalizacja na różnych dystansach odbędzie się czterech miastach: Ołomuniec (Czechy), Alytus (Litwa), Katowice (Polska) i Bacúch (Słowacja).

 • Wielkanoc

  Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych,

  dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu,

  energii i nadziei na lepszą przyszłość.

  Rafał Fedaczyński

 • Podsumowanie obozu klimatycznego

  Minął okres przygotowań w Republice Południowej Afryki. Przez trzy tygodnie ciężko trenowałem. Wykonałem cały plan treningowy pod okiem mojego trenera Stanisława Marmura.
  Jestem zadowolony z wykonanej pracy, ale „szału nie ma”. Najważniejsze, że zdrowie dopisuje i forma idzie małymi kroczkami.
  Pierwszy raz od dłuższego czasu na zgrupowaniu był z nami fizjoterapeuta z PZLA. To pomogło mi bardzo w treningu i regeneracji organizmu.

 • Tragedia w R P A

  Dnia 26.02.2013 wydarzył się wypadek na Afrykańskiej ziemi. Dokładnie chodzi o spokojne miasteczko Potchefstroom. Historia słynnego czterystumetrowaca rodem z RPA to przy tym pikuś.
  Jak każdego „normalnego” dnia, wraz z Rafał F. oraz Rafałem A. trenujemy sobie spokojnie. Niby nic ciekawego, jednak kiedy wracamy do swojej willi `On Golden Pond` położonej nad rzeka, przeżywamy szok. Wchodzimy do pokoju otuleni delikatnym zapaszkiem „ po treningowym” odkręcamy kurek, a tu lipa. Wody brak.I to w większości dzielic Potchefstroom. Jak wiadomo powszednie wszystkim uznajemy zasadę „Nie ma lipy” dlatego wzięliśmy sprawę w swoje ręce.

 • Obóz w R P A

  Od 20 lutego do 13 marca 2013 r. przebywam na zgrupowaniu klimatycznym w Republice Południowej Afryki.

  Razem ze mną są tutaj Dawid Tomala i Rafał Augustyn.

  Naszym opiekunem jest Stanisław Marmur.  
  To kolejny etap przygotowawczy do sezonu. Mieszkamy i trenujemy w miejscowości Potchefstroom.

 • Obóz w Portugalii

  Od 31 stycznia do 13 lutego przebywam na obozie klimatycznym w Monte Gordo. Przebywam tutaj z moją grupą treningową pod nadzorem trenera kadrowego Stanisława Marmura.
  Panuje miła atmosfera w trakcie treningu, jak i poza nim. Treningi krótsze wykonujemy na ścieżce rowerowej koło hotelu gdzie mieszkamy, a na długie dojeżdżamy samochodem.

 • Trening w Katowicach

  Ostatnie kilka dni trenuje w Katowicach. Pogoda mnie jednak nie rozpieszcza. Katowice zmieniły się w wielkie lodowisko. W związku z tym- musiałem wykonywać trening zastępczy, t.j: bieganie, siłownia. Ciężko było znaleźć kawałem drogi do chodzenia.

 • Kolejny obóz w Spale

  Od 10 stycznia 2013 r. rozpocząłem pierwsze w tym roku zgrupowanie w Spale. Będę tutaj przybywał do 23 stycznia 2013r . Na zgrupowaniu mam zaplanowane kilka ważnych treningów objętościowych. Przede mną dużo pracy. Najważniejsze, ze trenuje w dobrej atmosferze.

  Na treningi wychodzę razem z kolegami z kadry:

 • Życzenia 2014r

   

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim osobom i firmom współpracującym, wszystkim kibicom – zdrowych, spokojnych oraz rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015,

   

  życzy Rafał Fedaczyński

 • Współpraca z EPK- Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016 (2014r)

   

  Od 1grudnia br. oficjalnie rozpocząłem współpracę z firmą ENEGROPROJEKT-KATOWICE SA. Jest to jedna z największych firm projektowo- inżynierskich  w sektorze energetyki.

  Dzięki EPK będę mógł przygotowywać się docelowo do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016.

  - Cieszę się bardzo, że będę mógł przygotowywać się do trzecich w mojej karierze Igrzysk. Wierzę, że jako doświadczony zawodnik mogę jeszcze wiele osiągnąć i walczyć o najwyższe laury.

   

  EPK na facebooku Oficjalna strona firmy EPK

   

  Pozdrawiam, Rafał Fedaczyński

 • Przygotowania w Dolinie Trzech Stawów 2014r

   

  Od połowy listopada rozpocząłem przygotowania do kolejnego sezonu  2015. Do końca roku zaplanowałem treningi w Katowicach. Treningi wykonuje w Dolinie Trzech Stawów oraz korzystam z obiektów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach .

  W tym okresie pracuje nad wytrzymałością, korzystam też z nowatorskich  rozwiązań treningowych popartych badaniami naukowymi. Od stycznia 2015 r. będę przygotowywał się na obozach sportowych.

  Mam nadzieję,  że to wszystko pomoże mi poprawić moje rekordy życiowe.

 • Podsumowanie sezonu 2014r

  Podsumowanie sezonu 2014

  Minął kolejny sezon.Przyszedł czas na podsumowanie moich sportowych osiągnięć.

  Rok 2014 różnił się znacznie od poprzednich. Postawiłem na dystans 20 km. Ta decyzja okazała się kluczowa.

  W Podiebradach w kwietniu br. uzyskując czas 1;20;18, który okazał się czwartym w historii Polski na dystansie 20 km.Próbowałem ten wynik powtórzyć na Pucharze Świata w Chinach w maju. Jednak nie dałem rady. Ale to wystarczyło, żeby być najlepszym z Polaków.

  Kolejnym strategicznym startem okazał się występ na Mistrzostwach Polski w Szczecinie na dystansie 20 km. Zdobyłem srebrny medal, kolejny raz powtarzając minimum na Mistrzostwa Europy z czasem 1:22;24.Niestety nie mogłem potraktować tego startu treningowo, gdyż od dyspozycji na tych zawodach zależał mój wyjazd na Mistrzostwa Europy do Zurichu.

 • Kilometraż startowy 2014r

   

  W tym tygodniu jak co roku zostały oblikowane na stronie www.veteranswalk.pl kilometry startowe w chodzie sportowym. Zestawienie obejmuje chodziarzy z największą ilością przebytych kilometrów na zawodach (wyłącznie dystanse ukończone) od początku powstania tego współzawodnictwa - od sezonu 1972. Statystyka obejmuje zawodniczki i zawodników aktualnie startujących.

   

  Od początku mojej przygody z chodem sportowym, czyli od 1999 -2014 r. udało mi się przejść 1790 km, tym samym wychodziłem 113 km w tym sezonie startowym.

 • Start w Bacuchu- podsumowanie IRWT 2014r

  W sobotę 20 września 2014 r. w miejscowości Bacuch (Słowacja) wystartowałem w ostatnich zawodach cyklu IRWT.Walczyłem z Ukraińcem Andriejem Kovenko o pierwsze miejsce.Niestety nie podołałem. Wycofałem się po 4 km.

  Jednak w klasyfikacji generalnej IRWT 2014 roku zająłem II lokatę.

  Jestem bardzo zadowolony,że zająłem II miejsce. Rywalizowałem z zawodnikami z Polski i świata. Mimo, iż ostatnio nie miałem czasu na poważny trening, bardzo cieszy moja wysoka dyspozycja.

 • R.Augustyn

  Start w Rybniku 2014r

  W piątek 12.09 br. wmiejscowości Rybnik wziąłem udział w zawodach na dystansie 1 mili. Rywalizacja miała charakter pokazowy z okazji otwarcia nowego stadionu lekkoatletycznego. Dopisała obsada zawodów. Nie zabrakło utytułowanych zawodników m.in. Roberta Korzeniowskiego i Tomasza Sikory. Mimo deszczowej pogody nie zabrakło kibiców. Wraz ze mną startowali Rafał Augustyn i Dawid Tomala.

  Dziękuję za wspaniałą zabawę i cieszę się, że mogłem przyczynić się do promocji nowo otwartego obiektu sportowego.

 • R. Augustyn

  Start w Katowicach 2014r

  W sobotę 13.09 br. wystartowałem na II Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym na dystansie 10 km zajmując III miejsce z czasem 40:59. Przegrałem jedynie z wicemistrzem olimpijskim z Londynu- Erickiem Barrondo oraz ubiegłorocznym triumfatorem cyklu IRWT- Andriejem Kovenko. A na linii startu stanęli bardzo utytułowani zawodnicy z kraju i świata. Najbardziej cieszył doping na trasie, który zgotowały młodzi zawodnicy z Bytomia.

 • Mistrzostwa Europy w Zurichu 2014r

  Po Mistrzostwach Polski przyszedł czas na kilkudniowy obóz w Spale. Tu właśnie wykonałem ostatnie treningi oraz korzystałem z odnowy biologicznej. W niedziele 10 sierpnia br. po śniadaniu wyjechałem razem reprezentacją Polski do Warszawy na lotnisko, a stamtąd do Zurichu na 22 Mistrzostwa Europy.

  Dla mnie był to pierwszy start na takiej imprezie europejskiej.  Podszedłem do tych zawodów spokojnie, bo wiedziałem na co mnie stać.  Miałem dużą szansę by być w najlepszej ósemce. Stanąłem więc na starcie 13 sierpnia z najlepszymi zawodnikami Europy. Dałem z siebie wszystko. Niestety wystarczyło tylko na zdobycie 16 miejsca z czasem 1:24:28. Czy czuję się zawiedziony? Tak. Miałem trzeci wynik na listach startowych, a ukończyłem na 16 miejscu.

 • II miejsce na Mistrzostwach Polski w Szczecinie 2014r

  Po ciężko przepracowanym obozie sportowym, który trwał ponad dwa tygodnie (06-24.07 br.) w Spale przyszedł czas na zawody. I tak w środę 30 lipca wieczorem przy sztucznym oświetleniu odbyły się  zawody w chodzie sportowym na dystansie 20 km. Było naprawdę ciekawie. Organizator zrobił wszystko, żebyśmy mieli dobre warunki, dlatego zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

  Trasa była bardzo wymagająca, a do tego na linii startu stanęli wszyscy zawodnicy, ponieważ były to ostatnie eliminacje na 20 km. Muszę się pochwalić, że zająłem II miejsce z minimum na Mistrzostwa Europy w Szwajcarii. Jako jedyny będę reprezentować kraj na tym dystansie.

 • Start w Katowicach 2014r

  W środę 2 czerwca br. na stadionie AWF w Katowicach odbyły się zawody lekkoatletyczne. W tym roku dodatkowo został rozegrany chód sportowy kobiet i mężczyzn.
  Uważam, że taki start w trakcie przygotowań jest bardzo potrzebny. Jako zawodnik, który przez długi czas startował na 50 km- potrzebuję sprawdzenia się na krótszym dystansie.

 • Obóz w Spale 2014r

  Sezon już w pełni. Od poniedziałku 16 czerwca br. przebywam na zgrupowaniu sportowym w Spale. Jest to obóz przygotowawczy do Mistrzostw Europy, które odbędą się w połowie sierpnia w Zurichu. Po drodze mam jeszcze jeden pomniejszy starty na krótszym dystansie oraz start na Mistrzostwach Polski na dystansie 20 km,

 • III miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski 2014r

  W sobotę 14 czerwca wystartowałem na 42 Memoriale Józefa Żylewicza w Gdańsku. Zawody odbyły się na stadionie AWFiS Gdańsk. Rywalizacja rozegrała się na bardzo wysokim poziomie.
  - Jestem zadowolony z wyniku i III miejsca, przegrywając na ostatnich metrach. Spodziewałem się lepszego wyniku, ale czas 19:40:28 nie jest najgorszy.

 • II miejsce na I Memoriale Józefa Wójtowicza w Mielcu 2014r

  W piątek o godzinie 21:10 wystartowałem na I Memoriale Józefa Wójtowicza w Mielcu.
  Na zawody zjechały mocne nazwiska polskiej lekkoatletyki. Konkurencja główna odbyła się przy sztucznym oświetleniu. Wszystko wyglądało naprawdę efektownie.
  W chodzie na dystansie 5000 m zająłem II miejsce, zaraz po Grzegorzu Sudole, a przed Rafałem Augustynem.

 • II miejsce na I Mityng Lekkoatletycznym w Mikołowie 2014r

  25 maja br. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie wystartowałem na I Mityngu Lekkoatletycznym na dystansie 3000 m, zajmując II miejsce z czasem 11:32.45.
  Uważam, że start był udany, tym bardziej, że od początku prowadziłem dopiero na końcówce przegrałem z Dawidem Tomalą. Uzyskany czas też mnie zadowala. Kolejne zawody mam zaplanowane 6 czerwca w Mielcu na dystansie 5000 m.
  Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, dopisała pogoda i zawodnicy.

 • Najlepszy z Polaków w Pucharze Świata 2014r

  Z soboty na niedzielę 3-4.05.2014 r., wystartowałem na 26 Pucharze Świata w Chodzie Sportowym w Taicang (Chiny) na dystansie 20 km. Zająłem 53 miejsce z wynikiem 1:23:41.
  Dla mnie to wynik poniżej oczekiwań. Jednak złożyło się na niego wiele negatywnych czynników. Miałem bardzo mało czasu na trening przygotowawczy od czasu ostatniego startu (na którym uzyskałem III wynik w historii kraju na dystansie 20 km) oraz nie miałem czasu na akilamtyzację, gdyż tylko 4 dni (a to zbyt mało do osiągnięcia optymalnej dyspozycji).

 • Wesołych Świąt 2014r

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia:

  Zdrowia, Szczęścia oraz Spełnienia Najskrytszych Marzeń.

  Rafał Fedaczyński

 • II miejsce na IRWT w czeskich Podiebradach 2014r

  W sobotę 12 kwietnia br. wystartowałem na pierwszym mitingu z cyklu zawodów  Race Walking Tour na dystansie 20 km. Jednocześnie rozgrywany był mecz międzynarodowy w chodzie CZE-BLR-FRA-GBR-IRL- ITA-LTU- POL-SWE-SVK-UKR, na który nie zostałem powołany.  
  Od początku wyścigu prowadziłem, ponieważ zależało mi na dobrym wyniku i minimum na Mistrzostwa Europy w Zurychu. Cel swój osiągnąłem bijąc rekord życiowy czasem 1:20:18. Jest to III wynik historii kraju na dystansie 20 km.

 • Mistrzostwa Polski w Dudincach 2014r

  W sobotę 22 marca br. w miejscowości Dudince odbyły się międzynarodowe zawody w chodzie sportowym na dystansie 50km, w tym Mistrzostwa Polski. Mistrzostwa Polski były pierwszą okazją do zdobycia minimum na Mistrzostwa Europy.

  Wystartowałem na tym zawodach z myślą o osiągnięciu dobrego wyniku, jednak to nie był mój dzień.

 • Transmisja z zawodów w Dudnicach 2014r

  Zapraszam wszystkich kibiców chodu sportowego na transmisję telewizyjną z przebiegu rywalizacji z Mistrzostw Polski w Dudincach.
  Początek relacji w sobotę 22.03 br. od godz. 08:00.

  Link TV

  live-stream-dudinska-50

 • Obóz w Spale 2014r

  Od wtorku 6 marca br. przybywam na obozie sportowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Przygotowanie do sezonu weszły w decydującą fazę. Treningi prognozują dobrze na przyszłość.Zdrowie mi dopisuje jak nigdy wcześniej. 
  Pod koniec marca zaplanowałem start na Mistrzostwach Polski na dystansie 50 km, które odbędą się w Dudnicach. Po nich zadecyduję o dalszych startach.
  Życzcie mi powodzenia.
  Pozdrawiam, Rafał Fedaczyński

 • 58 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Sopocie 2014r

  W niedziele 23.02.14 r. o godzinie 11:50 wystartowałem na 58 Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w Sopocie na nowym obiekcie przygotowanym pod Halowe Mistrzostwa Świata.
  Sam obiekt prezentuje się nowocześnie i funkcjonalnie. Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim światowym poziomie.
  Mój start oceniam jako średni, mimo to czas 19:50 to wynik na moim poziomie. Myślałem, że pójdę o 10 sekund szybciej. Piąte miejsce okazało się najlepszym do zdobycia w tym dniu. Moi rywale byli bardzo dobrze przygotowani.

 • Obóz klimatyczny w Portugalii 2014r

  Od 21 stycznia do 18 lutego br.  przebywam na obozie klimatycznym w Monte Gordo (Portugalia). Tak się złożyło, że kiedy wylatywaliśmy z kraju temperatura zaczęła spadać poniżej  zera. Wiedziałem kiedy uciec przed zimnem, prawda?

  Cieszę się, że mogę spokojnie trenować w cieple i spokoju.  Jednak przyjechałem tutaj na prawie miesiąc, więc jest to długi obóz. Praca treningowa jaką zaplanowałem jest dostosowana do czasu w moim cyklu treningowym.