:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

Sezon 2011-2012

 • Życzenia

  Już za kilka dni przyjdą Święta Bożego Narodzenia. Z  tej okazji składam najserdeczniejsze  życzenia całej mojej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim moim kibicom. 
  Zdrowia dużo zdrowia, szczęścia w życiu, spełnienia najskrytszych marzeń.

  Życzy - Rafał Fedaczyński 
  Autor zdjęcia- Rafał Augustyn

 • Obóz w Monte Gordo

  Już od poniedziałku 5 - 21 grudnia 2011 r. przybywam na zgrupowaniu sportowym w Portugalii w miejscowości Monte Gordo. 
  Na obozie przebywam razem z kolegami z grupy treningowej pod wodzą trenera Stanisława Marmura:   Rafałem Augustynem i Dawidem Tomalą.

 • Badania wydolnościowe w Krakowie

  W czwartek 1 grudnia 2011r.  wziąłem udział w pierwszej serii badań wydolnościowych. Badania mają na celu pokazanie dyspozycji przed wejściem w sezon przygotowawczy, dyspozycję w trakcie  sezonu i po sezonie. W badaniach wzięło udział kilku chodziarzy, m.in.: Rafał Augustyn, Tomala Dawid, Adrian Błocki.

 • KILOMETRAŻ CHODU SPORTOWEGO

  Korzystając z wolnej chwili - przestawiam wszystkim rywalizację wszystkich chodziarek i chodziarzy, którzy przez cała swoją karierę zbierają kilometry z każdych ukończonych zawodów. Jeśli uzbierają odpowiedni kilometraż to otrzymują medale. Kobiety: medal złoty 1200 km, srebrny 800 km, brązowy 400 km, natomiast u mężczyzn: medal złoty 3000 km, srebrny 2000 km, brązowy 1000 km.

 • Sezon 2012 rozpoczęty

  Minął październik 2011 r. Koniec roztrenowania. Czas wrócić do treningu. 1 listopada oficjalnie rozpocząłem kolejny sezon przygotowawczy. Jest to sezon bardzo ważny, ponieważ w sierpniu 2012 roku odbędą się XXX Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

 • Katowice

  Nowa strona fedaczynski.pl

  Po wielu latach moja stara strona odchodzi do lamusa. Jej miejsce zajmie nowa strony, która jest bardziej czytelna i  przejrzysta. 
  Na nowej stronie będzie można prześledzić całe moja sportowe życie, jak również będzie można przejrzeć  każdy mój sezon.

 • Obóz zdrowotny w Kudowie Zdroju

  Po zakończonym sezonie przyszedł czas na regenerację i naładowanie akumulatorów tak bardzo potrzebnych na najważniejszy, bo olimpijski sezon. Od 2 do 16 października 2011r. przebywam w Kudowie Zdroju na obozie zdrowotnym.

 • Podsumowanie sezonu 2011

  Minął kolejny sezon 2011. To był najciężej przepracowany sezon w dotychczasowej kilkunastoletniej karierze. Na początku szybka rehabilitacja, a później mocne przygotowania do pierwszych startów.W lutym na Halowych Mistrzostwach Polski na dystansie 5 000 m ustanowiłem nowy rekord życiowy czasem 19: 49 oraz srebro.

 • Kolejny rekord na 3000 m w Sosnowcu

  Wieczorem w środę 21.09.2011 r. na stadionie MKS MOS Płomień Sosnowiec odbył się I Miting Lekkoatletyczny Silesiathlethics. Startowałem na nietypowym dystansie 3000 m. Na tym dystansie nie ma czasu na zastanowienie, ani taktykę. Jest po prostu start i meta. Zająłem trzecie miejsce z czasem, 11: 28:76 co jest kolejnym rekordem życiowym na tym dystansie.Jestem zadowolony z mojego startu i z całych zawodów. Tutaj występowałem, jako zawodnik oraz współorganizator zawodów. Kibice również nie zawiedli.

 • Mistrzostwa Polski na 20 km w Warszawie

  W sobotę 17 września 2011r. w okolicach stadionu Skry Warszawa zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 20 km. Wystartowali prawie wszyscy liczący się zawodnicy. Broniłem tytułu na tym dystansie. Niestety, zdobyłem srebrny medal z czasem 1.22.07 po zaciętej walce na finiszu z Rafałem Augustynem.

 • Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej

  W dniu 10 września 2011 r. odbył się Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej w Krakowie na stadionie krakowskiej AWF. Zawody wyłonią najlepszy klub w Polsce.

 • PZLA

  Mistrzostwa Świata w Daegu - ocena i plany na przyszłość

  W sobotę o 08:00 wystartowałem na Mistrzostwach Świata na dystansie 50 km, na starcie stanęło ponad 65 najlepszych chodziarzy z całego świata. Przed startem wszystko ustawiłem sobie w głowie. Byłem dobrze przygotowany i skoncentrowany na starcie.

 • Film z obozu sportowego

  Zapraszam wszystkich moich kibiców do obejrzenia wywiadu ze mną i kolegami z reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Daegu.

 • Autor zdjęć: Rafał Sikora

  Obóz w Geochang (Korea)

  Po ponad 16-godzinnej podroży z Warszawy, szczęśliwe dotarliśmy do Geochgang. Właśnie tu będę się przygotowywał do najważniejszego startu w tym roku. Przede mną kilka ostatnich ciężkich treningów. Jednak teraz najważniejsza jest aklimatyzacja do panujących tu niesprzyjających warunków atmosferycznych i wyciszenie się.

 • Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Daegu

  Już w piątek 19 sierpnia 2011 r. o godzinie 8:50 wylatuję razem z moim trenerem Stanisławem Marmurem i kolegą Rafałem Augustynem na obóz do Geochang (Korea). To będzie zgrupowanie klimatyzujące nas w tamtejszych warunkach, które będą bardzo trudne.

 • Obóz w Spale przed Mistrzostwami Świata w Daegu

  19 lipca 2011r. rozpocząłem ostatnie przygotowania do Mistrzostw Świata w Daegu. Obóz będzie trwał trzy tygodnie, do samego wylotu do Korei Południowej. Jest to kolejne zgrupowanie w tym roku w tym samym miejscu i zastanawiam się, czy nie przeprowadzić się tu na stałe (ha! ha!).

 • Konferencja prasowa grupy Silesiathletics

  We wtorkowy poranek o godzinie 11:00 zostałem zaproszony do wzięcia udziału w konferencji prasowej zawodowej grupy sportowej Silesiathletics, której jestem zawodnikiem. Spotkanie odbyło się w siedzibie TV 3 w Katowicach. Tematem konferencji była prezentacja naszych zawodników oraz ich plany startowe na przyszłość.

 • Rekord życiowy w Alytusie

  Podczas 37 Międzynarodowego Festiwalu w Chodzie Sportowym w litewskim Alytusie pobiłem mój rekord życiowy na dystansie 20 km. Zawody rozegrane zostały w piątkowy wieczór 17. czerwca 2011 roku.

 • Mityng z okazji Dni Sosnowca

  W sobotni wieczór 11.06.2011 r. w Sosnowcu zostały rozegrane zawody lekkoatletyczne z okazji Dni Sosnowca. Chodziarze startowali na dystansie 10 km. Ten start zaliczał się do Ligi Seniorów.

 • Akademickie Mistrzostwa Polski

  W piątkowy wieczór 27 maja 2011 r. o godzinie 19:00, przy sztucznym oświetleniu, na stadionie AWF Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 5000 m. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Większość startujących zawodników pobiło rekordy życiowe. Przyjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju.

 • Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym

  Już 27 maja 2011 r. na stadionie AWF Katowicach odbędzie się miting lekkoatletyczny. W trakcie tych zawodów zostaną rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 5 000 m.

 • Obóz w Spale

  Od wtorku 9.04 do 2.05.2011 r. spędziłem czas na obozie sportowym w Spale. Był to dla mnie pracowity okres. Po krótkiej przerwie znowu zacząłem przygotowywać się do dalszej części sezonu.

 • Wesołych Świąt

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia:

 • Mistrzostwa Polski na 50km

  W dniu 26 marca 2011r. na Słowacji w miasteczku Dudince odbył się międzynarodowy miting w chodzie sportowym na dystansie 50km. Są to największe zawody tego typu w Europie. W ramach tych zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski na tym dystansie.

 • Obóz w Spale

  Od 5 do 23 marca 2011r. przybywam na obozie sportowym w Spale. Tutaj właśnie przygotowuję się do kolejnego startu.

 • Halowe Mistrzostwa Polski w Spale

  W niedzielę 20 Lutego 2011 r. o godzinie 11:55 wystartowałem w 55 Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Spale na dystansie 5000 m. Były to moje pierwsze zawody w tym roku i zarazem pierwsze po operacji.

 • Dolina Trzech Stawów

  Po powrocie z ciepłej Portugalii dalszy trening wykonuję w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów. Trenowanie w domu daje mi dużo spokoju i skupienia nad tym, co robię. Warunki atmosferyczne są różne. Czasami niezbyt sprzyjające, jednak to mi nie przeszkadza, a wręcz bardziej motywuje do ciężkiej pracy.

 • Obóz w Portugalii

  We wtorkowe popołudnie (11.01.2011 r.) z lotniska Okęcie w Warszawie wyjechałem razem z kolegami z kadry i trenerem Panem Stanisławem Marmurem na obóz sportowy do ciepłej Portugalii. Obóz trwał do 25.01.2011 r.

 • Obóz w Spale.

  Po dwóch tygodniach przerwy i zdjęciu szwów zacząłem powoli się ruszać. Zacząłem, jak po ostatniej operacji, od rowerku - ta metoda jest już sprawdzona. Lekarz nie wyraził zgody na nic innego, dopiero po czterech tygodniach zacznę biegać i chodzić.

 • Życzenia bożonarodzeniowe 2012r

  Marzeń-o które warto walczyć,
  Radości-którymi warto się dzielić,
  Przyjaciół z którymi warto być
  I nadziei bez której nie da się żyć,
  życzę Wam i waszym rodzinom.

  Rafał Fedaczyński

 • Spała- czyli sezon obozowy rozpoczęty 2012r

  Od 6 do 19 grudnia 2012 r. przybywam na pierwszym zgrupowana sportowym wprowadzający w cykl przygotowań na przyszły sezon 2013. 
  Na obozie trenuje z moim trenerem Panem Stanisławem Marmurem i z kolegami z mojego klubu AZS AWF Katowice. Trenuje w zwartej grupie z: Katarzyną Golbą, Moniką Kaperą, Dawidem Tomalą i Arturem Brzozowskim.
  Atmosfera na obozie jest wyśmienita i sprzyja wykonywaniu ciężkiej pracy, jaka jest zaplanowana na tym zgrupowaniu.
  Jest to pierwszy sezon, który odlicza przygotowania do kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 • Wywiad na portalu Lubiehrubie 2012r

  Wywiad z dwukrotnym olimpijczykiem Rafałem Fedaczyńskim - Audio

  Rozmowa z Rafałem Fedaczyńskim dwukrotnym olimpijczykiem, wychowankiem Unii Hrubieszów, obecnie zawodnikiem AZS AWF Katowice.

  Rafał podsumowuje miniony sezon oraz przedstawia sportowe plany na nadchodzący rok.

   

 • Spotkanie klubowe 2012r

  W czwartkowy wieczór 22.11.2012 r. w jednym z budynków AWF Katowice odbyła się skromna uroczystość podsumowanie sezonu 2012 sekcji lekkoatletycznej.

  Przy kawie i ciastku spotkali się zawodnicy,  trenerzy, działacze naszego klubu AZS AWF Katowice.

  Spotkanie rozpoczął sekretarz klubu - Pan Krzysztof Nowak, który podsumował miniony sezon.  Podziękował zawodnikom za dobre wyniki i powitał nowych zawodników naszego klubu.

   

 • Obóz zdrowotny 2012r

  Od 2 do11 listopada 2012 r. przebywam na zgrupowaniu leczniczym w Goczałkowicach -Zdrój w  Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym.

  Korzystam tutaj razem z kolegami z kadry narodowej z zabiegów leczniczych, m.in. z kąpieli perełkowo-ozonowej, borowinowej, solankowej oraz z sauny i basenu.

  Nad naszym powrotem do zdrowia czuwa fizjoterapeuta Paweł Kapek.

   

 • Kilometraż startowy 2012r

  Chodziarze zakończyli swój sezon startowy i przyszedł czas na podsumowanie kilometrażu. Okazało się, że najwięcej startów miał Rafał Sikora (180 km).  A moja osoba zamyka pierwszą dziesiątkę (98 km).

  Zestawienie obejmuje chodziarzy z największą ilością przebytych kilometrów na zawodach (wyłącznie dystanse ukończone) od początku powstania tego współzawodnictwa, czyli od sezonu 1972.

  Udział w punktacji maja tylko ci zawodnicy, którzy startują do chwili obecnej.

  I tak moja kariera startowa trwa już od 1999 r. Przez ten czas przeszedłem już 1597km.

   

 • www.awf.katowice.pl

  Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 (2012r)

  W piątek 12 października 2012 r. o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013 na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

  Zostałem zaproszony jako olimpijczyk. Zaproszenie przyjąłem z wielką ochotą,

   

 • Podsumowanie sezonu 2012r

  Przyszedł czas na podsumowanie mojego kolejnego sezonu. Jak to bywa- miałem udane starty i sromotne porażki. Ale plusem jest, iż poprawiam rekordy życiowe z roku na rok.
  W startach międzynarodowych zajęcie 15 miejsca na Pucharze Świat w Sarańsku było niebywałym sukcesem. W startach krajowych pobiłem rekord życiowy na dystansie 20 km na zawodach w Zaniemyślu i – pierwszy raz w karierze- uzyskałem minimum olimpijskie na tym dystansie.
  Pozostałe starty pozostawiały dużo do życzenia. Szczyt formy miałem uzyskać na Igrzyskach Olimpijskich, ale przegrałem ze zdrowiem.
 • Ostatni start w tym roku 2012r

  W sobotę 8 września br. w Krakowie o 9:30 wystartowałem na finale Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej.

  Mój start był zmotywowany obowiązkiem wobec klubu i zdobyciem kilkunastu punktów dla klubu i tym samym walki drużyny o jak najwyższe miejsce.

  Nie mogę powiedzieć, że ten start był udany.  Cieszę się, że w ogóle  przeszedłem cały dystans, gdyż nadal borykam się z kontuzją.  Zdobyłem 115 punktów za wynik 20:39:51. Jest to wynik „ grubo” poniżej oczekiwań.

   

 • Odpoczynek po Igrzyskach 2012r

   

  Koniec sierpnia nadchodzi  wielkimi krokami. Start na Igrzyska to już historia. Ostatnie dni spędziłem razem żoną na wsi koło Biłgoraja, gdzie odpoczywałem.

  Potrzebowałem trochę czasu i ciszy na zaleczenie bolącej nogi. Kontuzją spowodowała, że musiałem zrobić „przymusowe” wolne od treningu.

   

 • Kosmiczne prędkości w chodzie na 50 km w Londynie 2012r

  W sobotę 11 sierpnia 2012 r. o 9:00 wystartowałem na XXX Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
  Od samego początku ruszyłem tak, jak miałem to ustalone z moim trenerem, czyli spokojnie. Mimo, że byłem daleko za czołówką- nie panikowałem. To był początek zawodów. Starałem się iść równym tempem i dobrze technicznie. Gdy po 20 km zacząłem zwiększać prędkość, zacząłem odczuwać ból lewej nogi. Zaczęło się od bólu stopy, a skończyło na bólu mięśnia dwugłowego. W obawie o swoje zdrowie wycofałem się z rywalizacji po 30 km.

 • Wioska Olimpijska 2012r

  W niedziele 5 sierpnia 2012 r. w deszczowe popołudnie przyjechałem do wioski  olimpijskiej. Atmosferę Igrzysk czuć już na lotnisku. Wioska olimpijska robi niesamowite wrażenie.  Przy wejściu do wioski każdy jest dokładnie sprawdzany, co daje poczucie bezpieczeństwa.

  I to co lubię najbardziej- kuchnie całego świata. To moje ulubione miejsce we wiosce olimpijskiej.

   

 • Przysięga Olimpijska 2012r

  W sobotę 4 sierpnia 2012 r. ze zgrupowania sportowego ze Spały ruszyłem razem ze innymi zawodnikami do Warszawy do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie złożyłem przysięgę olimpijską.

   

 • Ostatnie przygotowania w Spale 2012r

  Po bardzo krótkim pobycie w domu, przepakowaniu walizek – wyjechałem do Spały 20 lipca br. Będę tam przebywał do czasu wylotu do Londynu.

  Po ciężko przepracowanym obozie w St. Moritz przyszedł czas na ostatnie szlify nad formą, która rośnie, czego dowodzą ostatnie treningi.

  4 sierpnia będę miał przysięgę olimpijską, a na drugi dzień z samego rana wylot do stolicy Wysp Brytyjskich.

   

 • Badania wydolnościowe w Spale 2012r

  W sobotę 21 lipca 2012 r. w Spale przeszedłem kolejne badania wydolnościowe. To już trzecia seria w tym sezonie.

  Pierwsze badanie miałem 1 grudnia 2011 r., kolejne 27 kwietnia 2012 r., a teraz trzecie 21 lipca.

  Zostało już tylko trzy tygodnie do mojego startu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

   

 • Firma PaP wspiera Olimpijczyków 2012r

  W ostatnich dniach Silesiathletics-czyli grupa, której jestem członkiem-  podpisała umowę  z firmą PaP prowadzoną  Rafała i Łukasza Mika.  PaP wesprze wybranych przez siebie zawodników, którzy pojadą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

 • Koniec obozu 2012r

  W wtorek 17 lipca 2012 r. zakończyłem obóz wysokogórski w St. Moritz. przez 24 dni mocno trenowałem razem z kolegami z kadry: Rafał Augustynem i Dawidem Tomalą. Był to ciężki obóz. Pracowałem nad objętością i techniką pod okiem trenera Stanisława Marmura.

   

  Śmiało mogę powiedzieć, że był to udany obóz i jestem zadowolony z wykonanej tutaj pracy treningowej. Mogę wrócić do domu ze spokojna głową.

   

  Kolejny obóz mam zaplanowany w Spale. Tam mam do wykonania kolejne obciążenia treningowe. Przede mną jeszcze formalności związane z wyjazdem, tzn.: odbiór sprzętu, przysięga olimpijska.

   

 • 216 Reprezentantów Polski na IO w Londynie 2012r

   

  Polski Komitet Olimpijski ogłosił w sobotę 7 lipca 216-osobowy skład sportowców na Igrzyska XXX Londyn 2012.

  Na igrzyska pojedzie 216 zawodników z całego kraju wśród nich znalazłem się ja. Będą to już drugie Igrzyska w mojej karierze sportowej. Na poprzednie Igrzyska do Pekinu jechałem ze zniecierpliwieniem i dumą rozpierającą mi pierś. Wywalczyłem 8 miejsce, co było zaskoczeniem dla wszystkich.

   

 • Obóz w St. Moritz 2012r

  Od 24 czerwca do 17 lipca 2012 r. przebywam na obozie wysokogórskim w miejscowości St. Moritz wraz z kolegami z kadry: Rafałem Augustynem i Dawidem Tomalą oraz naszymi trenerami: Stanisławem Marmurem i Grzegorzem Tomalą.

  Jestem tutaj pierwszy raz, ale jestem zadowolony z warunków jakie tu panują.

   

 • Chodziarze to najtwardsi zawodnicy 2012r

  W dniu 22.06.2012 r. na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  ukazał się artykuł pod tytułem „Rafał Fedaczyński: chodziarze to najtwardsi zawodnicy.

  Serdecznie zapraszam wszystkich moich kibiców do lektury.

  Pozdrawiam,

  Rafał Fedaczyński

   

 • Obóz w Spale. 2012r

  Od 30 maja do 12czerwca 2012 r przybywam na zgrupowaniu sportowym w Spale.  Przygotowuje sie do kolejnego startu.  Spała, jak zwykle, uspokaja  i pozwala się zrelaksować po ciężkim treningu. Już 16 czerwca wystartuje w Bielsko- Białej na Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansie 20 km.

 • 88 Mistrzostwa Polski Seniorów 2012r

  W sobotę rano 16 czerwca 2012 r.  o godzinie 8:30 wystartowałem na 88 Mistrzostwach Polski w Bielsku - Białej na dystansie 20 km.

  Trasa i pogoda zweryfikowała formę polskich chodziarzy. Warunki były ekstremalne, a trasa ciężka.

  Niestety tego start  nie mogę zaliczyć do udanych. Zająłem dopiero  VI miejsce. Po prostu  nie wytrzymałem tempa narzuconego przez rywali.

   

 • Nagroda prezydenta miasta Katowic 2012r

  W 29 maja 2012 r. o godzinie 14:00 w Kinoteatrze RIALTO w Katowicach odbyła sie gala sportu na najlepszego sportowca miasta Katowice. 
  Gala rozpoczęła się prezentacja wszystkich sylwetek zaproszonych sportowców, trenerów i działaczy klubowych i rektorów uczelni.
  V-ce Prezydent Miasta Katowice wręczył pamiątkowe statuetki i nagrody pieniężne za osiągnięcia sportowe w sezonie 2011.

 • Akademickie Mistrzostwa Polski w Gdańsku 2012r

  W sobotę 26 maja 2012 r. w Gdańsku wystartowałem na 40 Memoriale Jozefa Żylewicza. Na tych zawodach zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski na dystansie 5 000 m w chodzie sportowym.
  Organizacja zawodów była bardzo dobra, mimo ze troszkę wiało, to w chodzie jakoś to nie przeszkadzało.

 • Zatwierdzenie nominacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012r

  W środę 23 maja 2012 r. na stronie PZLA ukazała się informacja na temat zatwierdzenia nominacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.
  W związku z zakończonym terminem zdobywania kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012 w konkurencji chód na dystansie 50 km, Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zatwierdził jednomyślnie listę kandydatów, którą przekaże Zarządowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego w celu zatwierdzenie nominacji do reprezentacji olimpijskiej.

 • Obóz w Spale 2012r

  Od piątku 27 kwietnia do 10 maja 2012 r. przebywam na obozie sportowy kadry narodowej powołanej na Puchar Świata w Rosji. Na obozie miałem zaplanowane badania wydolnościowe i kilka treningów tempowych.

 • Puchar Świata w Sarańsku 2012r

  W sobotni wieczór o godzinie 18:20 wystartowałem razem z kolegami z kadry (Tomala Dawid, Jakub Jelonek, Dawid Wolski, Patryk Rogowski ) na Pucharze Świata na dystansie 20km.
  Wszyscy dali z siebie wszystko na tych zawodach. Walczyliśmy drużynowo i indywidualnie. Drużynowa zajęliśmy dopiero 12 miejsce. Indywidualnie każdy walczył o kolejny rekord życiowy i minima na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Jednak trasa i pogoda zweryfikowała formę zawodników.

 • Puchar Świata w Rosji (powołanie ) 2012r

  Po zawodach w Zaniemyślu została powołana kadra Polski na Puchar Świata w Rosji.
  Puchar odbędzie się 12-13 maja 2012 r. w Rosji w miejscowości Sarańsk.

 • Wesołych Świąt !!! 2012r

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia:

  Zdrowia, Szczęścia oraz Spełnienia Najskrytszych Marzeń.

  Rafał Fedaczyński

   

 • Kolejny start i minimum na Igrzyska Olimpijskie na dystansie 20 km 2012r

   

  W sobotę 21 kwietnia 2012 r. w Zaniemyślu wystartowałem na X Międzynarodowym mitingu na dystansie 20 km. 
  Zawody, jak co roku, były na bardzo wysokim poziomie sportowym. Padło wiele rekordów życiowych i rekord Polski. Pogoda była deszczowa, ale tym samym, dobra do „robienia wyników”.

   

   

 • Och ta Portugalia! 2012r

  Po kilkudniowym pobycie w domu wyjechałem na kolejny obóz.  Kolejny raz trenuję w miasteczku Albufeira. Czuje się tutaj dobrze. Można złapać wiatr w żagle przed ważnymi zawodami. Cisza i spokój wpływają kojąco na przygotowania. Trenuje tutaj wraz z kolegami z kadry Rafałem Augustynem i Dawidem Tomalą. Nad wszystkim czuwa nasz trener Stanisław Marmur.

 • PZLA

  Halowe Mistrzostwa Polski w Spale 2012 r

  W niedzielne południe  26 lutego 2012 r. wystartowałem na 56 Mistrzostwach PolskiSeniorów w Spale na dystansie 5000 m. Zawody te były dla mnie sprawdzianem po ciężko przepracowanym obozie sportowym w Republice Południowej Afryki. Wywalczenie IV miejsca jest dla mnie dobrym wynikiem.

 • Przygotowania w Katowicach 2012r

  Mijają ostatnie przygotowania do zawodów w Zaniemyślu. Postanowiłem, że będę przygotowywał się w Katowicach, gdzie mieszkam.   Z dala od gwarnej w tym okresie Spały, wyciszam się i trenuję w Dolinie Trzech Stawów i Muchowcu.   Wiosna napawa mnie optymizmem i pozytywną energią.

   

   

 • Obóz w Republice Południowej Afryki 2012r

  Końcem  stycznia  tj. 31 stycznia 2012 r.  po wieloletniej przerwie wracam do treningu w RPA. W tak ciepłym klimacie będę przebywał się do 21 lutego 2012 r.
  Mieszkamy w małym, ale bardzo miłym hoteliku. Atmosfera i jedzenie są dobre.
  Na treningi wyjeżdżamy poza miasto. Trenuje w okolicach  Johannesburga  wraz z kolegami z kadry. Wszyscy są pod opieką naszego trenera kadrowego - Pana Stanisława Marmura. 

 • Start w Dudincach. 2012r

  W sobote 24 marca 2012 r. w Dudincach po poludniu o godzinie 14:35 wystartowalem  na zawodach zaliczanych do Permit Meeting EAA. W ramach mitingu zaplanowano równiez dystans 20 km, na którym postanowilem wystartowac po konsultacji z trenerem.
  W ostatniej chwili zmienilem plany i zamiast 50km, wybralem start na krótszym dystansie. Dlatego uzyskany wynik 1:22:38 jest dla mnie dobrym rezultatem. Nie wypoczalem jeszcze po ostatnim obozie w Portugalii.

 • Halowe Mistrzostwa Śląska w Spale 2012r

  W niedziele 15 stycznia 2012 r. wystartowałem na otwartych Mistrzostwach Śląska w Spale na dystansie 3 000 m.  Był to start kontrolny.  Jestem w mocnym treningu i start na tych zawodach miał na celu wypełnić obowiązek dla mojego klubu.

 • Obóz w Spale 2012r

  Od piątku 30 marca 2012 r. do Świąt Wielkanocnych przybywam na obozie sportowym w Spale.

  Razem z kolegami przygotowuje się do kolejnych startów.  Już niedługo mam zaplanowany kolejny start. W  Zaniemyślu chce wystartować na dystansie 20 km i zrobić minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

   

 • Rok olimpijski rozpoczęty. 2012r

  Rok 2012 rozpoczynam od zgrupowania w Spale. Będę przygotowywał się tutaj od 7 do 20 stycznia.
  Spalskie lasy służą mojemu dobremu samopoczuciu. Treningi na tutejszych trasach uspokajają duszę. Atmosfera na zgrupowaniu jest bardzo dobra.