:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

Sezon 2008-2009-2010

 • Cetniewo, jeszcze raz Cetniewo

  Po Świętach i Sylwestrze, które spędziłem razem z rodziną w Katowicach przyszedł czas porządnie potrenować. Od 12.01.08 do 24.01.08 przebywam na obozie kadry narodowej w Ośrodku Olimpijskim w Cetniewie.

 • Rok w pigułce

  Rok 2008 minął bezpowrotnie. Podsumowując - był bardzo udany. Moje osiągnięcia sportowe są coraz bardziej zauważalne i na wysokim poziomie. Jednak czas pozostawić za sobą wszystko to. Czas na nowe wyzwania i osiągnięcia.

 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia -
  wszelkiej pomyślności, spokoju, zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, nadziei na lepszą przyszłość oraz wszystkiego co najlepsze!!!

 • Obóz w Cetniewie

  Po okresie krótkiego odpoczynku - czas do pracy. Aby dobrze zaprezentować się na zawodach w przyszłym roku trzeba trenować już teraz. Od 10 grudnia przebywam na zgrupowaniu kadry narodowej w Ośrodku Olimpijskim w Cetniewie.

 • Złote Kolce

  W Warszawie 02.12.08r w siedzibie głównego budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się wręczenie prestiżowej statuetki plebiscytu PZLA i dziennika Sport - "Złotych Kolców" dla najlepszych lekkoatletów w 2008 roku.

 • Czas do pracy

  Wakacie już minęły. Czas zacząć kolejny sezon przygotowawczy. Po bardzo udanym sezonie 2008 trzeba zacząć planować sezon 2009. Zastanawiam się czy jestem w stanie dalej walczyć i doskonalić się w tym, co robię.

 • Sezon 2008 już za mną

  Kolejny sezon przeszedł do historii. Był to bardzo ważny sezon w mojej dotychczasowej karierze sportowej. Po latach treningu i wyrzeczeń wystartowałem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

 • Dziękuję!

  W tym sezonie sportowym chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom mi życzliwym, które wspierały mnie, jak tylko potrafiły i bez których mój sukces na Igrzyskach Olimpijskich nie byłby możliwy.

 • Święto Patrona w Gimnazjum nr 1

  Połączeniem dwóch wielkich uroczystości było Święto Patrona Gimnazjum nr1 im. Króla Władysława Jagiełły w Hrubieszowie. Pierwsza cześć to uroczystości związana z obchodami rocznicy nadania imienia szkole, druga – to otwarcie „małej sali gimnastycznej”.

 • Nowa Dęba gościła Olimpijczyków

  W niedzielne popołudnie 14.09.2008 r. Nowa Dęba gościła chodziarzy. Rozpoczynając od tych najmłodszych, poprzez seniorów, a kończąc na weteranach.Największym zainteresowaniem cieszył sie chód Olimpijczyków rozgrywany na dystansie 5000 m. Pośród nich Rafał Fedaczynski, który na tym sprinterskim dystansie zajął czwartą pozycję.

 • Czwarte miejsce w Zamościu

  W sobotę 06.09.2008 w Zamościu odbył się drugi rzut ligi seniorów. W poranych godzinach Rafał Fedaczyński wystartował na dystansie 5000 m.
  Czwarta lokata to bardzo dobre miejsce, w zawodach startowali bowiem sami najlepsi na tym dystansie chodziarze w Polsce i bardzo trudno jest z nimi walczyć na ich koronnym dystansie.

 • Podziękowania wojewody śląskiego

  Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk podziękował olimpijczykom z województwa śląskiego, biorącym udział w Igrzyskach XXIX Letniej Olimpiady PEKIN 2008. Wśród nich był również Rafał Fedaczyński.

 • Zakończenie IO Pekin 2008

  Przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie byłem pełen nadziei, ale również i obaw... To miał być najważniejszy start w moim życiu!Lata treningów, ostatnie miesiące ciężkich przygotowań - warto było ponieść wszystkie te wyrzeczenia po to, by osiągnąć ósme miejsce w olimpijskim marszu na 50 km, spełnić swoje marzenia o dobrym występie w największej sportowej imprezie na świecie i jeszcze bardziej uwierzyć w siebie.

 • Marzenia się spełniają

  W piątkowy poranek o godzinie 7.30 63 chodziarzy z całego świata wyruszyło na olimpijską trasę chodziarską. Wszyscy głodni sukcesu i spełnienia marzeń o najwyższym trofeum, jakim jest medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.Wśród nich Rafał, dla którego spełnieniem marzeń był już sam start.

 • Złoty medal Tomasza Majewskiego

  Po długich oczekiwaniach mamy pierwszy złoty medal! W pchnięciu kulą zdobył go mój bardzo dobry kolega - Tomasz Majewski.Jest to niebywałe osiągnięcie - Tomasz osiągnął to, co dla każdego sportowca jest wielkim marzeniem. Każdego dnia, na każdym treningu myśl o złotym medalu olimpijskim daje motywację. Pozwala nam sportowcom na ogromne poświęcenia, aby tylko przynajmniej raz w życiu mieć tę szansę i ją wykorzystać. Dla tej chwili niejeden oddałby wszystko, co posiada.

 • Atmosfera w wiosce olimpijskiej

  Po wspaniałym otwarciu Igrzysk Olimpijskich przyszedł czas na walkę o medale. Naszym zawodnikom nie brakuje optymizmu i wiary we własne siły. Wszyscy nastawieni są bojowo i mają zamiar walczyć o najwyższe pozycje i medale.

 • Igrzyska się rozpoczęły

  W piątek 08.08.2008 r. późnym popołudniem o godzinie 8.08 odbyło się otwarcie 29 Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.Atmosfera otwarcia była naprawdę wspaniała - kilkutysięczny tłum ludzi zgromadził się na stadionie olimpijskim, żeby uczestniczyć w uroczystym otwarciu i zapaleniu znicza olimpijskiego.

 • Przysięga olimpijska

  We wtorek 5 sierpnia 2008 r. o godz. 17.00 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie Rafał Fedaczyński, były zawodnik MKS Unia Hrubieszów, w stroju olimpijskim złożył ślubowanie i otrzymał piąte koło olimpijskie.Niedługo po przysiędze wyleciał na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu.

 • Igrzyska już za pasem

  Do otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zostało kilka dni. Dla wszystkich zawodników przygotowujących się do tej imprezy to czas szczególnie ważny.Jedni są już w fazie odpoczynku przed startem, drudzy - wykonują ostatnie ważne treningi. Ja należę do tych drugich.

 • Treningowy start w FONT ROMEU

  W chłodny niedzielny poranek 13 lipca 2008 wysoko w górach (2000 m. n.p.m) na najwyżej położonym stadionie lekkoatletycznym w Francuskich Pirenejach odbyły się w międzynarodowej obsadzie zawody w chodzie sportowym na dystansie 5000 m.

 • Polska Reprezentacja Olimpijska Pekin 2008

  Polski Komitet Olimpijski podał w dniu 10.07.2008 r. na konferencji prasowej zwołanej w warszawskim Centrum Olimpijskim skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska XXIX Olimpiady w Pekinie. Nasz kraj reprezentowało będzie 258 zawodniczek i zawodników.

 • Brązowy Medal Chodziarza Sportowego

  W dniu 22 czerwca 2008 r. zostałem odznaczony Brązowym Medalem Chodziarza Sportowego. Ten medal przysługuje tym zawodnikom, którzy przejdą na zawodach (wyłącznie starty ukończone) 1000 km (kobiety 400 km).Aktualnie (stan w dniu 31.12.2007) mam zaliczone 1023 km oraz dodatkowo 75 km w tym sezonie (rok 2008).
  Aktualizację kilometrażu dokonuje się raz w roku po zakończeniu sezonu startowego.

 • Obóz Wysokogórski

  Razem z kolegami z Kadry Olimpijskiej wybraliśmy po raz kolejny Fount Romeu na zgrupowanie wysokogórskie. Fount Romeu jest to mała miejscowość leżąca wysoko w górach (Pireneje francuskie)

 • M.Polski w Rumii

  Srebrny Medal MP

  W niedzielę 22 czerwca 2008 r. w Rumii nad morzem, w barwach AZS AWF Katowice Rafał Fedaczyński w znakomity sposób wywalczył SREBRNY medal podczas Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 km w bardzo dobrym czasie 1.23:44 godz.

 • Ostatnie przygotowania przed Mistrzostwami Polski

  Od 3 do 20 czerwca jestem na obozie w Spale, gdzie w tym roku spędziłem bardzo dużo czasu. Tutaj właśnie przygotowuję się do najważniejszych imprez sportowych. 22 czerwca 2008 r. startuję na Mistrzostwach Polski seniorów w Rumi na dystansie 20 km.

 • Pierwszy rzut Ligi Seniorów w Białej Podlaskiej

  W sobotę 31 maja w Białej Podlaskiej odbyły się Drużynowe Akademickie Mistrzostwa Polski, w których zadebiutowałem, startując w chodzie sportowym na dystansie 5000 m i uzyskując wynik 20:22,74 min, czym zdobyłem dla drużyny 123 punkty.

 • Obóz w Angli

  Po Pucharze Świata postanowiłem wyjechać na krótki obóz do Anglii.
  Tam chcę potrenować w spokoju i ciszy, naładować się nowymi siłami witalnymi.

 • Puchar Świata w Rosji

  Puchar Świata w Rosji

  W sobotę 10 maja miałem zaszczyt startować na 23 Pucharze Świata w chodzie sportowym w Czeboksarach.
  Czeboksary to piękne miasto położone nad rzeką Wołgą.
  Oprócz ważnych zawodów, mieliśmy okazję zwiedzić miasto wraz z przewodnikiem.

 • Rzeszów

  Dobry start w Rzeszowie

  W sobotę 26.04.2008 r. w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski oraz IV Ogólnopolski Mityng w chodzie sportowym. Startowałem na dystansie 5000 m i ustanowiłem mój nowy rekord życiowy (20;03).

 • Zmiana barw klubowych

  Od 10 kwietnia rozstałem się z moim starym klubem. Podjąłem tę decyzję z ciężkim sercem, jednak zostałem do tego zmuszony. Od kilku lat Unia Hrubieszów nie jest w stanie zapewnić mi odpowiednich warunków do treningu na moim poziomie.

 • Przede mną Eliminacje do Pucharu Świata!

  Spalski Ośrodek Olimpijski powoli staje sie moim "drugim domem", gdyż spędzam w nim więcej czasu, niż z rodziną. Kolejny raz jestem tam na obozie treningowym w terminie od 1 do 14 kwietnia.

 • Treningowy start w Zaniemyślu

  Podczas zawodów 12 kwietnia 2008 r. w Zaniemyślu było bardzo zimno, około 4 stopni, wietrznie, padał deszcz, a pod koniec zawodów podczas chodu mężczyzn - momentami nawet grad.

 • Smacznego Jajka!!!

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia:

 • Potok Górny

  Ślub!!!

  Ci, którzy mnie znają i śledzą moją karierę wiedzą, że od dawna u mego boku stoi Ona. Wspiera mnie i pomaga, znosi moje humory, cieszy się ze zwycięstw i przeżywa porażki razem ze mną. Dziękuję jej za to.

 • Sportowiec Powiatu Hrubieszowskiego 2007

  29 lutego 2008 r. w kawiarence Hrubieszowskiego Domu Kultury został podsumowany IX Plebiscyt „Na Najlepszych Sportowców i Trenerów Powiatu Hrubieszowskiego 2007 roku”. Pierwsze miejsce wśród zawodników zajął Rafał Fedaczyński.

 • Czwarta pozycia na na Halowych Mistrzostwach Polski na 5000 m

  Zawody na „hali” już za mną. Wywalczonej 4 pozycji nie traktuję ani jako porażki, ani jako zwycięstwa. Po prostu inni byli lepiej przygotowani. Dla mnie nie te zawody są najważniejsze. Start na hali traktowałem, jako przetarcie i sprawdzenie mojej (jak się okazało słabej) formy. Wciąż staram się o pomoc finansową z różnych źródeł, jednak z małym efektem.

 • RPA

  Południowa Afryka po raz kolejny

  Republika Południowej Afryki, a dokładnie Johannesburg jest dla naszych chodziarzy tak samo dobrze znany, jak rodzinne miasta.Kadra chodziarzy przygotowuje się tam do sezonu po raz kolejny. Wśród nich Rafał, który po pobycie w Anglii wraca do formy.

 • Cetniewo

  Przygotowania olimpijskie w toku

  Kolejny raz jestem w Cetniewie w Ośrodku Olimpijskim, gdzie kadra Polski jest na zgrupowaniu. Po Cetniewie czeka nas obóz w Republice Południowej Afryki.

 • Czas poważnych treningów - RPA 2009r

  Dodatnie temperatury w grudniu i duża wysokość nad poziomem morza – to idealne miejsce na trening dla chodziarza. Republika Południowej Afryki, a dokładnie Johannesburg to miasto, gdzie corocznie trenujemy do najważniejszych imprez krajowych i zagranicznych.

 • Rafał Fedaczyński w Kadrze Narodowej (Olimpijskiej na rok 2009 r.)

  Dnia 02.02.2009 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło kadry narodowe na 2009 r.
  I już wiadomo, że tylko 69 mężczyzn należy się szkolenie, z nich tylko 16 osób jest w kadrze olimpijskiej. Wśród nich znalazł się zawodnik AZS AWF Katowice Rafał Fedaczyński.

 • Ostatnie dni w Południowej Afryce 2009r

  Wysokogórski obóz dobiega końca. Nareszcie!!! Był to długi okres przeznaczony tylko i wyłącznie na ciężki trening i nabranie wiatru w żagle. Przede mną długi sezon. Przewiduję, że będzie trudniejszy niż poprzedni.

 • Uniwersyteckie zawody w Johannesburgu 2009r

  W przedostatni dzień obozu wysokogórskiego w RPA zostałem zaproszony wraz z kolegami na zawody o Mistrzostwo Uniwersytetu Johannesburskiego.Zaprosił nas znajomy od wielu lat trener - Carla Meier, który prowadzi zajęcia z chodu sportowego na miejscowym Uniwersytecie.

 • HMP w Spale 2009

  W dniach 21 - 22.02.2009 r. odbyły się 53 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Spale. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wałczyłem o medal. Złoto i srebro nie było jednak w tym dniu w moim zasięgu.

 • Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Powiatu Hrubieszowskiego 2008 (2009r)

  Ewa Mizdal z MKS "Unia" Hrubieszów została wybrana Najlepszym Sportowcem Powiatu Hrubieszowskiego w 2008 roku. Najlepszym Trenerem minionego roku został Antoni Czerniak - również z MKS "Unia" Hrubieszów.

 • Ciąg dalszy przygotowań w spalskim ośrodku 2009r

  Od 7 do 24 marca 2009 r. przebywam na zgrupowaniu kadry narodowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Jest to kolejny z wielu obozów zaplanowanych w tym roku w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Berlinie.

 • Spalskie przygotowania do Mistrzostw Świata 2009r

  Od 7 do 24 marca 2009 r. przebywam na zgrupowaniu kadry narodowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Jest to kolejny z wielu obozów zaplanowanych w tym roku w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Berlinie.

 • Dzień nagród 2009r

  W dniu 8 kwietnia 2009 r. o godz. 10.00 w auli AWF Katowice odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowego 2008/2009 z udziałem m.in. Justyny Kowalczyk, Tomasza Sikory oraz olimpijczyków z Pekinu Rafała Fedaczyńskiego i Marcina Koniusza.

 • Wesołych Świąt !!! 2009r

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia:

 • Szczyrbskie Pleso po raz pierwszy! 2009r

  Od piątku 01.05 do 21.09 przebywam na obozie w słowackich górach, w miejscowości Szczyrbskie Pleso. To piękna miejscowość położona na wysokości 1335 metrów w słowackich Tatrach.

 • Akademickie Mistrzostwa Polski AZS 2009r

  W piątek 15 maja odbyły się na stadionie AWF Katowice Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 5000m. Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy z całej Polski, którzy należą do AZS, tj. m. in. olimpijczycy z Pekinu (Rafał Augustyn, Jakub Jelonek, Grzegorz Sudoł).

 • Na Rynek Marsz w Krakowie 2009r

  W sobotni wieczór 30 maja odbyły się międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. Na Rynek Marsz zaliczanie są do challenge’u IAAF. Wyścig w tym roku odbył się na dystansie 10 km.Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy na świecie. Po pasjonującej walce zawody wygrał Rosjanin Walery Borczyn - Mistrz Olimpijski z Pekinu w chodzie na 20 km. Kobiecą rywalizację wygrała Norweżka Kjersti Tysse Platzer.

 • Dyskwalifikacja po litewsku 2009r

  W Alytus w piątek 12.06.2009 r. po raz 35 rozegrano miting chodziarski, który był jednocześnie mistrzostwami Litwy. Na dystansie 20 km triumfował Grzegorz Sudoł 1:22:12, a tuż za nim uplasował się Artur Brzozowski 1:24:30. Rafał Fedaczyński na 18 kilometrze dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić trasę.

 • Górskiego treningu część dalsza 2009r

  Po nie udanym starcie na Litwie szybko przeanalizowałem razem z trenerami, gdzie popełniłem błędy i nad czym trzeba popracować . Rano w poniedziałek 15.06.2009 r. wyjechałem na obóz sportowy do Szczyrbskiego Plesa, żeby potrenować - będę tutaj przebywał do 30.06.1009 r.

 • Półmetek przygotowań 2009r

  Przygotowania do Mistrzostw Świata w Berlinie weszły w decydującą fazę... Dlatego tylko dwa dni spędziłem w domu razem z rodziną. I kolejny obóz... w wysokich Pirenejach. Jak co roku w tym okresie przygotowań, wylatujemy we francuskie góry.Jest to najważniejszy obóz w tym roku. Mam nadzieję, że przepracuję go bardzo dobrze, tym bardziej, że spędziłem 17 dni w słowackich górach. Mój organizm lepiej zniósł aklimatyzację, już nie będę musiał poświęcać tylu dni na wprowadzenie w trening wysokogórski.

 • Bydgoszcz 85 Mistrzostwa Polski Seniorów 2009r

  31 sierpnia 2009 w Bydgoszczy odbyły się 85 Mistrzostwa Polski Seniorów. O dziewiątej rano ze stadionu wystartowali chodziarze sportowi na dystansie 20 km. Trasa i organizacja zawodów była bardzo dobra. Zawodnicy bardzo dobrze przegotowani, tak więc kibice mieli co oglądać. Pierwsza trójka uzyskała minimum na M. Świata w Berlinie.

 • Ostanie przygotowania przed berlińskim startem 2009r

  Ostatnie przygotowania przed Mistrzostwami Świata postanowiłem spędzić na obozie sportowym w Spale. Tutaj mam zaplanowanych do wykonania jeszcze kilka ważnych treningów i chcę nabrać sił przed startem w Berlinie.

 • Nieudany start w Belinie 2009r

  Godzina 9:10 w piątek 21.08.2009 - stanąłem na starcie w Mistrzostwach Świata w Berlinie. Czułem się słaby i spięty, mimo, że zobaczyłem znajome twarze, które przyjechały mi kibicować. Miałem walczyć o pierwsza ósemkę, a zamiast walki miałem złą technikę, co w konsekwencji dało dwie kartki i po 22 km postanowiłem się wycofać.

 • Drużynowe Mistrzostwa Polski 2009r

  Po przemyśleniu kilka spraw na temat moich treningów i analizie błędów wróciłem do treningu, żeby się jakoś przygotować do drużynowych Mistrzostw Polski.Nie mam co rozpamiętywać startu w Belinie, to już historia i tak to jest już w życiu, że nie zawsze wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Każdy sportowiec przechodzi wzloty i upadki.

 • Podsumowanie sezonu 2009r

  Czas treningu i przygotowań do zawodów dobiegł końca. Myślałem, że potrenuję trochę dłużej, ale po kolejnych problemach zdrowotnych postanowiłem zakończyć sezon na tym i zająć się własnymi sprawami.

 • Już po operacji !!! 2009r

  W szpitalu w Wołominie w poniedziałek 05.10.2009 r. przeszedłem operację przepukliny brzusznej. Zabieg przeprowadził Pan dr Marcin Sitarz. Od stycznia 2009 r. bolał mnie brzuch. Po konsultacji z kilkoma lekarzami okazało się, że jest to sportowa przepuklina.

 • Pobyt w sanatorium 2009r

  Już 20 dni po zabiegu postanowiłem wyjechać gdzieś, gdzie nabiorę nowych sił i motywacji do dalszego treningu. Tym miejscem jest Jaworze, wieś która znajduje się koło Bielska-Białej. W sanatorium przechodzę rehabilitację, korzystam z basenu i całej odnowy.

 • Obóz w Spale 2009r

  Po pobycie w sanatorium od razu pojechałem na dalszą rehabilitacje do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Tam kontynuowałem leczenie i rehabilitacje oraz rozpocząłem wprowadzenie do sezonu 2010 zgodnie z zaleceniem lekarza.

 • Cetniewio - ostatni obóz w tym roku kalendarzowym 2009r

  Od 4 grudnia 2009 r. przebywam na zgrupowaniu kadry narodowej w Cetniewie. Od kilku lat przyjeżdżam właśnie tutaj, mimo że wieją tu silne wiatry. Plusem jest to, że rzadko temperatura powietrza spada po niżej zera.

 • Za pasem Święta 2009r

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim spokoju ducha i szczęścia,

 • Kolejna operacja 2010r

  Od maja 2010 r. roku zmagałem się z bólem brzucha. Okazało się, że jest to prawostronna przepuklina. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż rok wcześniej przeszedłem operację lewostronnej przepukliny i myślałem, że mam to już za sobą.Wówczas, w maju, na kolejną operację nie było czasu. Byłem wtedy w trakcie sezonu i nie mogłem sobie pozwolić na przerwanie treningu.

 • Podsumowanie sezonu 2010r

  Koniec sezonu sportowego i czas na kilka słów podsumowania - co w tym roku udało mi się osiągnąć, a co nie poszło po mojej myśli.

 • Międzynarodowe Mistrzostwa Ukrainy 2010r

  Start miał na celu udowodnienie sobie i sprawdzenie, czy siedem dni pracy nad techniką wystarczy na poprawienie minimalnych elementów i występ na wysokim poziomie technicznym, i szybkościowym.

 • Start na Słowacji (Chodza na Bacuchu) 2010r

  W sobotnie popołudnie 25.09.2010r. o godzinie 14:00 wystartowałem razem z moim kolegą klubowym - Dawidem Tomalą na trzecim międzynarodowym mitingu na dystansie 10km na Słowacji w miasteczku Bacuch.

 • Liga Lekkoatletyczna - Finał Ekstraklasy w Krakowie 2010r

  W sobotę 04.09.2010 r. odbył się drugi rzut Ligi Lekkoatletycznej (Ekstraklasy). Zmagania rozpoczęły się od rozegrania chodu sportowego na dystansie 5000 m. Na tym krótkim dystansie ścigaliśmy się o jak najlepszy wynik, który później jest przeliczany na odpowiednią ilość punktów.

 • Miting w Gdańsku 2010r

  W Gdańsku 28 sierpnia 2010 r. zostały rozegrane 46 Międzynarodowe zawody w Chodzie Sportowym o Puchar Obrońców Poczty Polskiej. Zawody przeprowadzone zostały przy zabytkowym budynku Poczty Polskiej w Gdańsku.

 • Wakacyjny czas 2010r

  Rozpoczęła się druga połowa sierpnia. Czas szybko leci. Już dawno na mojej stronie nie pojawiały się newsy, dlatego napiszę kilka słów... Ostatnimi czasy załatwiam własne sprawy - te bieżące, jak i te zaległe. W najbliższym czasie nie mam zaplanowanych żadnych zgrupowań.

 • 38 Memoriał Józefa Żylewicza 2010r

  W sobotę 26.06.2010 r. w Gdańsku odbył się 38 Memoriał Józefa Żylewicza. Zawody należą do Grand Prix Gdańska - Mityng EAA.

 • Obóz w Spale 2010r

  Od poniedziałku 28 czerwca przebywam na obozie w Spale razem z moimi kolegami klubowymi - Dawidem Tomalą i Łukaszem Oślizło pod opieką naszego trenera Stanisława Marmura. Będę tutaj trenował do 07.07.2010 r. i przegotowywał się do drugiej części sezonu.

 • Finał akcji B 2010r

  W Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie 17 czerwca odbył się Dzień Sportu. Jest już organizowany kolejny rok w formie festynu sportowo - rekreacyjnego. Odbywa się to na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.Cała impreza rozpoczęła się już o 8:30 z rana, a zakończyła się o 19:00.

 • Zapraszam... 2010r

  Wszystkich kibiców zapraszam na dzień sportu do Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie gdzie będziemy zbierać pieniądze na leczenie chorej dziewczynki na białaczkę.

 • Mistrzostwa Polski w Nowej Dębie na 20km 2010r

  W sobotni wieczór 12 czerwca 2010r. o godzinie 18:00 odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym. Jednocześnie były to już ostatnie zawody, gdzie mogłem się eliminować do Mistrzostw Europy.

 • Na Rynek Marsz 2010r

  W sobotę 29 maja 2010 r. o godzinie 19:45 na krakowskich Błoniach zostały przeprowadzone kolejne zawody z cyklu IAAF World Race Walking Challenge, w których na starcie stanęli najlepsi chodziarze z całego świata i Polski.

 • Miting lekkoatletyczny w Katowicach 2010r

  W tym roku Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach obchodziła 40 lecie swojej działalności. Z tej okazji na stadionie AWF Katowice w dniu 26.05.2010 r. został rozegrany miting lekkoatletyczny.

 • Akademickie Mistrzostwa Polski na 5000 m 2010r

  W dniach 22-23 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej. Startowałem w chodzie na dystansie na 5000 m. Konkurencja chodu sportowego rozegrała się w sobotnie popołudnie o godzinie 14:50. Był to już kolejny ważny start, który zakończył się wspaniałym zwycięstwem i rekordem życiowym 19;48.

 • Chihuahua - 6 miejsce na Pucharze Świata w drużynie 2010r

  W dniach 15-16 maja w Chihuahua (Meksyk) odbył się Puchar Świata w chodzie sportowym. Wystartowało 274 zawodników z 44 państw. Polscy chodziarze wystartowali we wszystkich pięciu konkurencjach, a drużynowo w czterech.

 • Obóz w Meksyku 2011r

  Kolejny okres przygotowań rozpocząłem od wyjazdu na kolejne zgrupowanie. Z samego rana w poniedziałek 26.04.2010 r. z lotniska w Krakowie wyleciałem do Mexico City na obóz wysokogórski.Będę tu się przygotowywał do Pucharu Świata, który odbędzie się w dniach 15-16.05.2010 r. w Chihuahua.

 • Cel osiągnięty 2010r

  Podczas Międzynarodowych zawodów w Zaniemyślu, które odbyły się 24.04.2010 r. wystartowałem na dystansie 20km. Jak już wcześniej pisałem, chciałem osiągnąć minimum na Mistrzostwa Europy w Barcelonie. Cel udało mi się osiągnąć, a rekord życiowy poprawiłem aż o 27 sekund z 1;23;03 na 1;22;36.

 • Minuta ciszy w Spale 2010r

  Upamiętniając tragedię narodową, jaka się wydarzyła 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, Dyrekcja Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale zorganizowała apel pamięci ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęła para prezydencka wraz z polską delegacją w liczbie 96 osób. Wśród nich był także Piotr Nurowski, Prezes PKOL i wieloletni działacz na rzecz sportu.

 • Obóz w Spale i start w Zaniemyślu 2010r

  Po nieudanych Mistrzostwach Polski w Dudincach, miałem kilka dni na załatwienie własnych prywatnych spraw i przemyślenie kilku rzeczy. Od razu udałem się na kolejny obóz do Spały, gdzie w dniach 16-24.04.2010 będę przybywał razem z moim trenerem Stanisławem Marmurem.

 • Przegrane eliminacje 2010r

  W sobotę 27 marca 2010 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 50 kilometrów. Jednocześnie były to eliminacje do Mistrzostw Europy. Mimo to, że od 15 lutego jestem w mocnym treningu i byłem dobrze przygotowany, to przegrałem z chorobą.

 • Zgrupowanie w Spale 2010r

  Po Halowych Mistrzostwach Polski spędziłem niecałe trzy dni w Katowicach z moją rodziną. Ale to nie jest czas na odpoczynek. Jak już wcześniej pisałem- od 3 do 26 marca będę przebywał na zgrupowaniu w Spale.To już półmetek przygotowań do Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 50km.

 • Halowe Mistrzostwa Polski w Spale 2010

  Minął długi obóz w Hiszpanii. Niestety pogoda nie dopisała. Było pochmurno i prawie codziennie padał deszcz. Pracę treningową, którą miałem zaplanowaną, wykonałem bez żadnych problemów. Po przylocie spędziłem noc w Warszawie i od razu z samego rana ruszyłem do Spały na Halowe Mistrzostwa Polski na 5000m.

 • Zgrupowanie w hiszpańskiej Los Alcazares 2010r

  Po krótkim pobycie w Polsce, wyjechałem razem z kadrą na kolejny obóz. Tym razem do Hiszpanii. Mieszkamy i trenujemy w miejscowości Los Alcazares nad Morzem Śródziemnym.

 • Obóz klimatyczny w Portugali 2010r

  Od 09 do 27 stycznia przebywam na obozie w miejscowości Albufeira w Portugalii, gdzie mogę spokojnie kontynuować przygotowania do Mistrzostw Polski na 50 km. Warunki atmosferyczne są bardzo dobre, co prawda często wieje wiatr i pada deszcz, ale są dni słoneczne, a przede wszystkim nie ma śniegu.

 • Życzenia 2010r

  Aby Święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem, a Nowy Rok – dobrym czasem.