:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

Sezon 2003-2004-2005-2006-2007

 • Mistrz Polski Seniorów 2003

  12 kwietnia 2003 r. Rafał Fedaczyński odniósł wielki sukces.

  Zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski Seniorów w chodzie sportowym na dystansie 50 km z czasem 4.06:39.Zawody odbyły się w Zaniemyślu.

 • Pierwszy występ Fedaczyńskiego na Pucharze Europy 2003r

  To pierwszy tak poważny start Fedaczyńskiego na tak poważnej imprezie. Puchar odbył się w Rosji w miejscowości Ceboskary 21 maja 2003 r.

 • P.Ś.Naumburgu

  Puchar świata w Naumburgu 2004r

  Rafał Fedaczyński rywalizując z najlepszymi chodziarzami na Pucharze świata w Naumburgu 1 kwietnia 2004 r. zdobył 21 miejsce z czasem 04:05:03 będąc najlepszym z Polaków.

 • Puchar Europy Węgry

  Puchar Europy na Węgrzech 2005r

  Rafał Fedaczyński 21 maja 2005 r. wywalczył wysoką 13 lokatę w Pucharze Europy na Węgrzech.

 • M.Ś.Helsinki

  Mistrzostwa Świata w Helsinkach 2005r

  Rafał Fedaczyński walczy z najlepszymi na Mistrzostwach Świata w Helsinkach.
  11 sierpnia 2005 r.

 • M.Polski Huta

  Mistrz Polski 2006r

  W dniu 16 września w Hucie Krzeszowskiej (woj. podkarpackie) odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym mężczyzn na dystansie 50 km.

 • M.Polski w Bydgoszczy

  Brązowy medal MP na 20 km 2006r

  Rafał Fedaczyński zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w chodzie sportowym. W ramach rozgrywanych w Bydgoszczy Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce,

 • Puchar Świata

  Srebrny medal Pucharu Świata w Hiszpanii 2006r

  W La Coruna (Hiszpania) Polscy chodziarze zdobyli pierwszy raz w historii startów w Pucharze Świata miejsce na podium, zdobywając srebrne medale.

 • Hrubieszów

  I Mityng Chodziarski w Hrubieszowie 2006r

  10 czerwca 2006 r. w godzinach wieczornych, w centrum miasta, pod Domem Kultury w Hrubieszowie zaroiło się od strojów biało-czerwonych ponieważ odbył się przy licznie zgromadzonej publiczności I Ogólnopolski Mityng Chodziarski.

 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2007r

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia -

 • Przygotowania rozpoczęte 2007r

  Po krótkim czasie przerwy od treningu - zaczynam nowy sezon treningowy. Mój czas wolny od sportu niewiele miał jednak wspólnego z odpoczynkiem, ponieważ pracowałem. Jednak to już za mną.Teraz najważniejsze są przygotowania do najważniejszych imprez sportowych w 2008 r.

 • Minął kolejny sezon sportowy ! 2007r

  Co można rzec o moim ostatnim sezonie?
  Hmm! Uważam, że był bardzo udany. Jeśli macie ochotę – poczytajcie!!!- Jako jedyny lekkoatleta z województwa lubelskiego uczestniczyłem w Mistrzostwach Świata w Osace zajmując 30 miejsce na dystansie 50 km.

 • Leicester

  Leicester - mój nowy dom 2007r

  Jesień już w pełni. Spacerując w niedzielę po najsłynniejszym w mieście deptaku – New Walk – rozmyślałem o mojej dalszej karierze. Jeśli chcę wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich, już za półtorej miesiąca muszę rozpocząć następny sezon przygotowawczy.

 • Żegnaj Polsko - Witaj Anglio! 2007r

  Po kilkuletnim pobycie w Hrubieszowie i niespełnionych obietnicach tamtejszych władz, które obiecywały mi złote góry - postanowiłem wziąć się po raz kolejny w garść i wyjechać.Z braku widoków na jakąkolwiek pomoc w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - postanowiłem ciężką pracą zarobić na moje przygotowania.
  Zostawiłem w Hrubieszowie wszystko - znajomych, przyjaciół i postanowiłem zamieszkać tutaj - czyli w Leicester.

 • Osaka

  Ciężki start na Mistrzostwach Świata 2007r

  Mistrzostwa Świata były dla mnie niezbyt udane, ale jeszcze w takich trudnych warunkach nie chodziłem… Było bardzo gorąco – temperatura ponad 30 stopni w cieniu i wysoka wilgotność.

 • Już w Osace 2007r

  Jestem już w Osace i warunki pogodowe są bardzo ciężkie - wysoka wilgotność i zmiana czasu o 8 godzin, ale może będzie wszystko dobrze... Jest jeszcze kilka dni do startu.Na Mistrzostwach Świata zamierzam iść na miejsce, a nie na wynik - cały plan treningowy wykonałem, więc powinno być dobrze, ale trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia i silnej woli! Pozdrawiam wszystkich moich kibiców i proszę o trzymanie za mnie kciuków.

 • Spała

  Ostatnie przygotowania do MŚ w Osace 2007r

  Minęła połowa sezonu lekkoatletycznego. Zawodnik MKS Unia Hrubieszów, mistrz Polski na dystansie 50 km - Rafał Fedaczyński ma najlepszy wynik w tym roku w Polsce na dystansie 50 km.(3;48;07).

 • Pireneje

  Pireneje po raz kolejny 2007r

  Malowniczy krajobraz, wysokogórskie powietrze, sen i ciężkie treningi – tak w kilku słowach można opisać przygotowania Rafała do Mistrzostw Świata w Osace (1 wrzesień 2007 r.).

 • M.Polski

  Pech Rafała 2007r

  W Poznaniu odbyły się 83 Mistrzostwa Polski Seniorów w LA. W sobotę 30 czerwca Rafał Fedaczyński startował w chodzie sportowym na dystansie 20 km lecz został zdyskwalifikowany po 14 km. Do tego momentu walczył o medal ze swoimi kolegami z kadry narodowej.

 • Spała

  Rafał trenuje z Markovem 2007r

  Mistrz Polski w chodzie sportowym Rafał Fedaczyński przebywa w Spale, gdzie do zbliżających się Mistrzostw Polski trenuje razem z Ilią Markovem, mistrzem świata z Sewilli w chodzie na 20 km, wielokrotnym medalistą IO, MŚ, ME.

 • Hrubieszów

  Międzynarodowy Mityng Chodziarski Hrubieszów 2007r

  Dnia 16 czerwca w godzinach wieczornych, w centrum Hrubieszowa rozegrano II Ogólnopolski Mityng Chodziarski. Rywalizowano wśród wyczynowców i amatorów na trasach posiadających atest PZLA.

 • Leaminghton Spa

  Wspaniały wynik w Pucharze Europy 2007r

  Rafał Fedaczyński wykazał się fantastyczną formą w 7 Pucharze Europy w chodzie sportowym rozegranym w Leaminghton Spa w Anglii. Dwukrotny Mistrz Polski na swoim koronnym dystansie, czyli 50 km. wywalczył 9 pozycję w Europie, uzyskując wyśmienity wynik 3.48:07 godz.

 • Przygotowania do Pucharu Europy 2007r

  Po ostatnim zwycięstwie w Zaniemyślu w chodzie na 20 km. Drużynowy Wicemistrz Świata Rafał Fedaczyński został przez Polski Związek Lekkiej Atletyki powołany do reprezentowania Polski w Pucharze Europy na dystansie 50 km.

 • Rafał w Zaniemyślu 2007r

  Zwycięstwo Rafała Fedaczyńskiego na 20 km w Zaniemyślu z czasem 1.25.49 - za sobą pozostawił całą czołówkę kraju.W Zaniemyślu w województwie wielkopolskim odbył się Ogólnopolski Miting Chodziarski, w którym na dystansie 20 km I miejsce zajął zawodnik Unii Hrubieszów Rafał Fedaczyński.

 • Rafał nadal w formie 2007r

  W sobotę 14 kwietnia 2007 r. odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym w Krakowie. Start na Akademickich Mistrzostwach Polski okazał się bardzo udany dla Rafała.Rafał startując poza konkursem na dystansie 10000 m ukończył zawody na drugiej pozycji z czasem 41.33.25. To jego rekord życiowy na dystansie 10 000 m. Został pokonany jedynie przez Grzegorza Sudoła, który pierwszy przekroczył linię mety z czasem 40.58.89.

 • Wesołego Alleluja! 2007r

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim internautom odwiedzającym moją stronę życzenia:

 • Tunezji

  Wspomnienia z Tunezji 2007r

  Pierwsze 2 tygodnie marca (01 - 15 marca 2007r.) kadra Polski przebywała na obozie sportowym na tunezyjskiej wyspie Djaraba.
  Wśród nich Rafał, który szlifuje formę do mitingu międzynarodowego w Dudnicach (Słowacja).

 • M.Polski w Spale

  Brąz na Halowych Mistrzostwach Polski 2007r

  18 lutego 2007 r. w Spale rozegrano drugi dzień Halowych Mistrzostwa Polski. MKS Unię Hrubieszów reprezentował Rafał, który w chodzie na 5000 m zdobył brązowy medal z czasem 20:08.99.

 • RPA

  Rafał na podium 2007r

  W czasie przygotowań na obozie sportowym w Republice Południowej Afryki polscy chodziarze wystartowali w mityngu na stadionie w Potchefstroom (RPA). Rafał zajął trzecie miejsce w chodzie na dystansie 3000 m z czasem 12.07,99. To pierwszy sukces w tym roku.

 • RPA 2008

  Przygotowania w RPA 2007r

  Po dwutygodniowym pobycie na obozie w Cetniewie, Rafał wyjechał na zgrupowanie wysokogórskie do RPA.
  Właśnie tam kadra Polski przygotowuje się do majowego startu w 7 Pucharze Europy w Leamington (Wielka Brytania).

 • Obóz w Cetniewie

  Rafał w Cetniewie 2007r

  Sezon treningowy już w pełni - Rafał Fedaczyński szlifuje formę w Cetniewie wraz z kolegami z kadry narodowej.