:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

Australia- Supernova 3

Zgrupowanie w Australijskim Instytucie Sportu w Canberze (4.01 do 5.02.2018), gdzie w ramach projektu SUPERNOVA 3 uczestniczyłem w badaniach naukowych na grupie 20 chodziarzy różnych narodowości z pięciu kontynentów. Formuła obozu polegała na tym, iż przez pierwsze 10 dni zgrupowania byliśmy poddawani bardzo rygorystycznym testom wydolnościowym (t.j. test 4 x 5 km, VO2 max, start 10 000 m) przy zastosowaniu zróżnicowanych diet pokarmowych (wysoko węglowodanowa, kontrolowana). Następie 2 tygodnie zróżnicowanej pracy treningowej pod względem intensywności i objętości, kończąc ponownie testem wydolnościowym (25 km) zakończone udziałem w Mistrzostwach Australii w Adelaide na dystansie 20 km.
Jak to zniosłem? Nie było łatwo. Najbardziej chyba doskwierała mi dieta. Trenowałem bardzo ciężko, jak jeszcze nigdy dotąd w tym okresie sezonu.  Dowiedziałem się bardzo dużo o sobie i swoich możliwościach.
Start w Mistrzostwach Australii w Adelaide na dystansie 20 km z ósmą lokatą i czasem 1:24:23 potwierdził moją dyspozycję startową.
Po powrocie do Polski nie mam czasu na wypoczynek, bo jadę do Torunia na Halowe Mistrzostwa Polski, skąd mam zamiar wrócić z medalem.

Pozdrawiam, Rafał